کارآفرینان چطور بهره وری خود را افزایش می دهند؟

حتماً این جمله را شنیده اید که: “کار نیکو کردن از پر کردن است”. در سبک زندگی امروز، پیشرفت و بهره وری بیش از رسیدن به کمال مورد توجه قرار می گیرد. در وهله اول، با انجام وظایف یکسان به طور مداوم می توان به کمال رسید، در حالی که برای پیشرفت کردن، فرد باید سازگار و منعطف و سخت کوش باشد. در مدیریت بهره وری پذیرفتن تغییرات جدیدتر و پیاده سازی و به کارگیری این تغییرات در عمل، ویژگی های مهمی است که باید داشته باشید.

 

هنگامی که کارآفرینی به بالاترین سطح می رسد، شرکت او به یک دستاورد بزرگ و مادام العمر تبدیل می شود. لازم است که کارآفرین آن سطح بهره وری را حفظ کند، زیرا این شرکت به خاطر داشتن عملکرد عالی شناخته شده و سطح انتظارات را بالا برده است.

برای داشتن عملکرد عالی در بازار، رسیدن به کمال، نمی تواند به تنهایی کمک کننده کند. علاوه بر آن، کارآفرین باید ایدئولوژی کسب و کار متمایز و قابل اجرایی را ارائه دهد. برندهای متعددی وجود دارد که این استراتژی را اتخاذ کرده و به رشد تجاری دست یافته اند. اپل شرکت لوازم الکترونیکی مصرفی آمریکایی و گروه Reliance Jio، شرکت مخابراتی هندی، نمونه های خوبی از ایدئولوژی های کسب و کار هستند. در طول این سال ها، اپل به خاطر بهترین گوشی هایی که ارائه داده به یک برند مشهور تبدیل شده است در حالی که Reliance Jio که هنوز در مراحل اولیه است، بر صنعت مخابرات هند چیره شده است. هر دو شرکت به دلیل پیشرفت های مداوم فناوری در محصولات خود برنده بازی هستند و از رقبای خود پیشی گرفته اند.

 

بهره وری کلید موفقیت است

دستیابی به سطح موفقیت شرکت هایی مانند Apple یا Reliance Jio امری است که در ابتدا کار امکان پذیر نیست. با این حال، با بهبود بهره وری شرکت و افزایش مشتریان، یک شرکت کوچک ممکن است در آینده نزدیک، به میزان قابل توجهی رشد داشته باشد.

بهره وری یک شرکت با بهره وری شخصی کارآفرین آن بسیار مرتبط است. در واقع اقدامات یا تصمیمات صاحبان کسب و کار تا حد زیادی بر بهره وری شرکت تأثیر می گذارد.

 

برای افزایش بهره وری این مراحل را دنبال کنید

کارآفرین باید بیشتر روی مهارت های خود کار کند تا بتواند به بهره وری برسد. موارد مختلفی وجود دارد که باعث حواس پرتی کارآفرین می شود و او را از عملکرد بهتر باز می دارد. شناسایی این مشکلات و رفع آن ها به شیوه ای دقیق در بهبود زندگی فرد نقش بسزایی دارد.

 برای بهره وری از حواس پرتی اجتناب کنید

هنگامی که یک کارآفرین وارد دفتر می شود، کارهای زیادی وجود دارد که باید به آن ها بپردازد، از بررسی پروپوزال های کسب و کار گرفته تا بررسی عملکردها و میزان درآمد و بازدهی و غیره. برای تمرکز بهتر بر کسب و کار، کارآفرین باید به همه کارهای غیر ضروری مانند تماس های بی اهمیت، ایمیل ها و شبکه های اجتماعی بی توجه باشد.

با محدود کردن تب های مرورگر وب به دو یا سه تب، می تواند هنگام جستجو یا مطالعه موارد آنلاین تمرکز داشته باشد. علاوه بر این، او باید تلفن همراه را خاموش کرده و سعی کند در یک زمان واحد تنها یک کار را انجام دهد.

 

از اهمیت محیط کار غافل نشوید

محیط کار یکی دیگر از مواردی است که نقش مهمی در افزایش بهره وری دارد. یک کارآفرین باید محیط اطراف خود را بهبود بخشد تا بتواند به همراه سایر کارکنان بر کار پیش رو تمرکز کرده و اولویت بندی کند. بهبود عادات خوب به بهبود بهره وری در سطح شخصی کمک می کند. با ورزش منظم و مصرف غذای سالم، می توان بهره وری را نیز افزایش داد.

۵ روش برای ایجاد عادت های خوب

 

از زمان به درستی استفاده کنید

استفاده بیشتر از زمان در دسترس، یکی دیگر از مواردی است که بهره وری را افزایش می دهد. کارآفرین نباید برای کارهای غیر ضروری وقت بگذارد و باید یک برنامه روزانه تنظیم کند.

سازماندهی وظایف و برنامه هایی که باید مطابق آن ایجاد و دنبال شوند، باید اولویت اصلی باشد. علاوه بر این، کارآفرین باید فعالیت هایی را که از صبح انجام می دهد، زیر نظر داشته باشد و وظایف خود را مرور کند.

 

به طور منظم وظایف را سازماندهی کنید

 اولین کاری که یک کارآفرین باید صبح انجام دهد این است که کارهای مهم آن روز را مشخص کند. معمولاً، طیف وسیعی از وظایف وجود دارد، از تصمیمات مهم گرفته تا کارهای کوچک. یک کارآفرین باید آن ها را لیست کند و سپس با توجه به اهمیت و به ترتیب اولویت، آن ها را یادداشت کند.

وظایف مهم باید صبح انجام شود و کارهایی که ازاهمیت کمتری برخوردارند می توانند برای روزهای آینده برنامه ریزی شوند. یک کارآفرین باید از این الگو پیروی کند زیرا بدن و ذهن در صبح اول وقت بازدهی بالاتری دارد. بنابراین، کارهای مهم باید در صبح انجام شوند.

 

افزایش بهره وری نیاز به برنامه و زمان دارد. مهم است که در طول مسیر دلسرد نشوید و با وجود مشکلات همچنان در مسیر باقی بمانید و به راه خود ادامه دهید و با توجه به شرایطی که در آن قرار دارید تصمیمات مناسب را اتخاذ کرده و تغییرات لازم را لحاظ کنید. برای افزایش بهره وری و تمرکز بهتر روی کار، می توانید مواردی که در این مقاله بیان شد، دنبال کنید.

 

منبع:

www.entrepreneur.com

کدامیک برای کسب و کار شما مهمتر است، کارایی یا بهره وری ؟