4 عادت غیر مولد برای افزایش بهره وری

سال گذشته، کارآفرینان در مسیر جذب مشتری، استفاده از فناوری و پیشی گرفتن از رقبا با چالش های جدیدی روبرو شدند. بسیاری از رهبران کسب و کارها برای اینکه با این تغییرات سازگار شوند نهایت سعی و تلاش خود را کردند. متأسفانه، استفاده از این رویکرد برای ذهن و بدن خسته کننده و طاقت فرسا است و در یافتن نوآورانه ترین ایده ها نتیجه عکس دارد. اگر به دنبال راه هایی برای افزایش بهره وری هستید، این چهار عادت غیر مولد را برای افزایش انرژی و خلاقیت خود امتحان کنید، به شما کمک می کند تا کسب و کار خود ارتقا ببخشید.

 

چهار عادت غیر مولد برای افزایش بهره وری:

 

بیشتر بخوابید

چقدر باید بخوابید؟ بستگی به نیاز بدن شما دارد، اما هدف شما این است که با انرژی از خواب بیدار شوید. در حالی که شما خواب هستید، بدن شما مراقبت های ضروری مورد نیاز را انجام می دهد. سلول های شما در حال ترمیم هستند، مغز شما در حال پردازش اطلاعات است و سیستم عصبی سمپاتیک شما در حال آرامش است.

وقتی خواب خود را کوتاه می کنید، بهره وری تان را نیز کم می کنید. اگر دوست دارید صبح ها زود از خواب بیدار شوید، سعی کنید برنامه خود را طوری تنظیم کنید که زودتر بخوابید. اگر می خواهید تا دیر وقت بیدار باشید، صبح دیرتر از خواب بیدار شوید.

 

تایم استراحت زیادی داشته باشید

هنگامی که تلاش می کنید که به یک ددلاین برسید، به راحتی می توانید فراموش کنید که چه چیزی برای ذهن شما بهتر است. ممکن است فکر کنید تلاش برای انجام کارها و از میان برداشتن موانع، کاری است که باید انجام دهید، اما مطالعه ای که در سال ۲۰۱۱ در دانشگاه ایلینوی انجام شد نشان داد تمرکز بیش از حد روی یک کار در واقع بهره وری را کاهش می دهد.

انجام یک کار ساده مانند پیاده روی سریع می تواند خلاقیت و انرژی شما را افزایش دهد. چندین روش و تکنیک مختلف وجود دارد که می توانید از آن ها برای افزایش بهره وری پیروی کنید. در تکنیک پومودورو افراد بعد از هر ۲۵ دقیقه فعالیت یک تایم استراحت ۵ دقیقه ای دارند، اما روش های دیگر ممکن است شما را مجبور کنند ۹۰ دقیقه بدون وقفه کار کنید. باید آنچه را که برای شما مناسب است پیدا کنید.

به خودتان زمان کافی بدهید تا در فعالیتی شرکت کنید که آنچه بدن و ذهن شما نیاز دارد را در اختیارش قرار دهد. یک تایم استراحت می تواند شامل حرکات کششی باشد، در حالی که یک تایم استراحت دیگر می تواند خوردن یک میان وعده سالم یا یک چرت کوتاه باشد.

برای افزایش  بهره وری بخندید

کودکان در طول روز بسیار می خندند، در حالی که افراد بزرگسال به طور قابل توجهی کمتر می خندند. در حالی که یک بزرگسال ممکن است مسئولیت ها و استرس بیشتری داشته باشد، مهم است که هر روز راهی برای انجام کارهایی که باعث خنده و شادی شما می شود، بیابید.

چندین سال پیش، سازمان بهداشت جهانی از “استرس” به عنوان “اپیدمی سلامت قرن ۲۱” نام برد.

یکی از راه های مبارزه با استرس خنده است. وقتی می خندید، بدن شما اندورفین ترشح می کند که باعث کاهش استرس و بهبود روحیه شما می شود. همچنین مطالعات نشان داده است که خندیدن می تواند به کاهش فشار خون کمک کند.

هر روز سعی کنید به دنبال راه هایی برای خندیدن برای افزایش بهره وری  باشید. فقط چند دقیقه طول می کشد تا یک ویدئوی کوتاه را تماشا کنید یا با یک دوست شوخ گپ بزنید و بلافاصله مزایای آن را احساس کنید.

 

هیچ کاری نکنید

آیا تقویم شما پر از جلسات، پروژه ها و کارهای بسیاری است که باید انجام دهید؟ انجام همزمان چند کار به طور مداوم و داشتن یک برنامه زمان بندی شده می تواند باعث شود شما احساس خستگی کنید. مهم است که هر روز برای آرامش ذهن خود وقت بگذارید.

مدیتیشن می تواند روشی مؤثر برای استراحت ذهن باشد و در عین حال خلاقیت و تمرکز شما را افزایش دهد. همچنین می تواند به کاهش استرس و احساسات منفی کمک کند.

مدیتیشن ممکن است اضطراب آور یا حتی دشوار به نظر برسد، زیرا افکار شما تمایل به سرگردان شدن دارند، اما برنامه ها و اپلیکیشن های عالی زیادی وجود دارد که می توانند به شما درافزایش بهره وری کمک کنند.

 

سخن پایانی

اگر  برای افزایش بهره وری دائماً تحت فشار بوده اید که سعی کنید کارهای بیشتری انجام دهید، اجازه دهید شما را تشویق کنیم به اینکه کمتر تلاش کنید. کلید یافتن ایده هایی که کسب و کار شما به آن نیاز دارد می تواند به سادگی وقت گذاشتن برای مراقبت از خودتان باشد.

 

منبع:

https://www.entrepreneur.com/article/376925

دورکاری و بهره وری بیشتر